Základná dokumentácia2018-12-03T11:42:26+00:00

Všetko pre vašu základnú dokumentáciu

Tu sú pre vás prichystané všetky dokumenty k tomu, aby ste si sami vypracovali základnú dokumentáciu. Materiály si prevezmete do svojho počítača, upravíte, vytlačíte a dokumentáciu máte hotovú. Všetko dôkladne pripravené a rozumne vysvetlené.

Okrem materiálov pre vypracovanie základnej dokumentácie získate aj:

Nemárnite čas hľadaním po internete. Všetko potrebné nájdete tu, na jednom mieste.

Staňte sa členom len za

29
  • a využívajte toto centrum bez zbytočných obmedzení.

Kedy potrebujete základnú dokumentáciu?

Vždy, keď spracúvate osobné údaje, mali by ste vedieť preukázať rozsah prijatých bezpečnostných opatrení. Vedieť teda preukázať, čo všetko ste prijali pre ochranu spracúvaných osobných údajov. Ak nemáte povinnosť bezpečnostného projektu (napríklad preto, že nespracúvate rodné číslo v PC pripojenom do siete internet), potom je pre vás určená základná dokumentácia.

Napríklad:

Prevádzkovateľ e-shopu spracúva o svojich zákazníkoch tieto osobné údaje: titul, meno, priezvisko a adresu pre doručenie nakúpeného tovaru. Ani jeden z týchto osobných údajov nepatrí do tzv. osobitne chránenej kategórie osobných údajov, preto tento prevádzkovateľ nemá povinnosť bezpečnostného projektu. Všetky bezpečnostné opatrenia zdokumentuje len v základnej dokumentácii.

Keď začínate tvoriť svoju základnú dokumentáciu

Základná dokumentácia sa skladá zo siedmych kapitol. Začnite prvou – kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“. Celý text kapitoly si môžete ihneď prevziať do svojho počítača a uložiť. Farebne zvýraznené časti si upravte podľa poznámok a príkladov tak, aby vyjadrovali stav spracúvania osobných údajov vo vašej organizácii.

Na záver si celú dokumentáciu vytlačte. Povinnosť máte jednoducho splnenú.

Ak máte otázky, využite našu poradňu. Radi vám s vašou základnou dokumentáciou pomôžeme.

Martina Kroupová, autorka Centra ochrany osobných údajov

Chcem sa poradiť